Centrum Wymiany
Międzynarodowej
Zadzwoń do nas:
+48 (33) 8279 434 lub 356
Znajdź nas: 
budynek L, pokój 402,
IV piętro
ul. Willowa 2, 43-309 Bielsko-Biała

a

Centrum Wymiany Międzynarodowej

tel./fax: +48 33 82 79 447
tel.: +48 33 82 79 434 / +48 33 82 79 356
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
budynek L, pokój 402, IV piętro
ul. Willowa 2
43-309 Bielsko-Biała

Biuro czynne: pon.-pt. 7.00-15.00
Godziny kontaktowe dla studentów w sprawach związanych z programem Erasmus+: wt., śr., czw. 11.00-14.00


MGR HANNA LAMERS
(Kierownik Działu)
Koordynator Uczelniany ds. Programu  Erasmus+
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

DR DAGMARA MIKA
(Starszy Specjalista ds. Współpracy Zewnętrznej)
Koordynator Uczelniany ds. Praktyk Międzynarodowych i Doradztwa Edukacyjnego
- wyjazdy na praktykę
- przyjazdy studentów zagranicznych
- program Buddy-system
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MGR MIRELLA OLEARCZYK
(Specjalista ds. Współpracy Zewnętrznej)
- wyjazdy nauczycieli
- wyjazdy pracowników
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
MGR ADRIANA PROCNER
(Specjalista ds. Administracyjnych)
- wyjazdy na studia
e-mial: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
Biuro Wymiany Akademickiej zajmuje się koordynacją i obsługą różnych form współpracy międzynarodowej i międzyuczelnianej Akademii Techniczno-Humanistycznej w zakresie dydaktyki:

a) utrzymywanie na bieżąco kontaktów i prowadzenie bieżącej korespondencji z uczelniami partnerskimi w zakresie kształcenia i spraw studenckich;

b) prowadzenie bazy ofert nadsyłanych przez ośrodki krajowe i zagraniczne dotyczących współpracy w zakresie kształcenia i spraw studenckich, w tym o możliwości wyjazdów studentów i nauczycieli akademickich w celach dydaktycznych;

c) tworzenie i prowadzenie biblioteki materiałów informacyjnych otrzymywanych z innych uczelni i ośrodków informacji w sprawach studenckich i kształcenia;

d) przekazywanie informacji do dziekanatów oraz informowanie studentów i pracowników o krajowych i międzynarodowych programach dydaktycznych i możliwościach wyjazdów w celach dydaktycznych;

e) organizowanie wyjazdów i przyjazdów studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+ (zgodnie z regulaminem wewnętrznym) oraz w ramach innych programów, umów lub porozumień;

f) koordynowanie organizacji pobytu cudzoziemców przyjeżdżających do Akademii w ramach porozumień i umów o współpracy w zakresie kształcenia i spraw studenckich.

 

Zwieńczeniem kilkuletniej pracy biura jest otrzymanie certyfikatu UE w formie Karty Erasmusa, która uprawnia Uczelnię do realizacji projektów z grupy Erasmus w latach 2014-2020.
 

Ogłoszenia


LOKALIZACJA BIURA - Budynek L, IV piętro, pokój L402

Informujemy, iż Biuro Wymiany Akademickej mogą Państwo znaleźć w budynku L, na IV piętrze, w pokoju numer 402.
Jednocześnie przypominamy - godziny kontaktowe dla studentów w sprawach związanych z programem Erasmus: wtorek, środa, czwartek w godz. 11.00-14.00
Zapraszamy!

23-06-14 | Więcej...

Erasmus+ !!!

EU flag-Erasmus_vect_POSErasmus+ to program oficjalnie zainaugurowany początkiem 2014 r., w którym mogą uczestniczyć państwa członkowskie UE, kraje przystępujące i kandydujące oraz potencjalne kraje knadydujące, a także Islandia, Lichtenstein oraz Norwegia.
Do roku 2020 w planach programu jest dofinanasowanie studiów, praktyk zawodowych, szkoleń i działań w ramach wolontariatu ok. 4 milionów Europjeczyków!

Więcej na stronie: www.erasmusplus.org.pl

06-05-14 | Więcej...