Centrum Wymiany
Międzynarodowej
Zadzwoń do nas:
+48 (33) 8279 434 lub 356
Znajdź nas: 
budynek L, pokój 402,
IV piętro
ul. Willowa 2, 43-309 Bielsko-Biała

a

Centrum Wymiany Międzynarodowej

tel./fax: +48 33 82 79 447
tel.: +48 33 82 79 434 / +48 33 82 79 356
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
budynek L, pokój 402, IV piętro
ul. Willowa 2
43-309 Bielsko-Biała

Biuro czynne: pon.-pt. 7.00-15.00
Godziny kontaktowe dla studentów w sprawach związanych z programem Erasmus+: wt., śr., czw. 11.00-14.00


MGR HANNA LAMERS
(Kierownik Działu)
Koordynator Uczelniany ds. Programu  Erasmus+
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

DR DAGMARA MIKA
(Starszy Specjalista ds. Współpracy Zewnętrznej)
Koordynator Uczelniany ds. Praktyk Międzynarodowych i Doradztwa Edukacyjnego
- wyjazdy na praktykę
- przyjazdy studentów zagranicznych
- program Buddy-system
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MGR MIRELLA OLEARCZYK
(Specjalista ds. Współpracy Zewnętrznej)
- wyjazdy nauczycieli
- wyjazdy pracowników
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
MGR ADRIANA PROCNER
(Specjalista ds. Administracyjnych)
- wyjazdy na studia
e-mial: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
Biuro Wymiany Akademickiej zajmuje się koordynacją i obsługą różnych form współpracy międzynarodowej i międzyuczelnianej Akademii Techniczno-Humanistycznej w zakresie dydaktyki:

a) utrzymywanie na bieżąco kontaktów i prowadzenie bieżącej korespondencji z uczelniami partnerskimi w zakresie kształcenia i spraw studenckich;

b) prowadzenie bazy ofert nadsyłanych przez ośrodki krajowe i zagraniczne dotyczących współpracy w zakresie kształcenia i spraw studenckich, w tym o możliwości wyjazdów studentów i nauczycieli akademickich w celach dydaktycznych;

c) tworzenie i prowadzenie biblioteki materiałów informacyjnych otrzymywanych z innych uczelni i ośrodków informacji w sprawach studenckich i kształcenia;

d) przekazywanie informacji do dziekanatów oraz informowanie studentów i pracowników o krajowych i międzynarodowych programach dydaktycznych i możliwościach wyjazdów w celach dydaktycznych;

e) organizowanie wyjazdów i przyjazdów studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+ (zgodnie z regulaminem wewnętrznym) oraz w ramach innych programów, umów lub porozumień;

f) koordynowanie organizacji pobytu cudzoziemców przyjeżdżających do Akademii w ramach porozumień i umów o współpracy w zakresie kształcenia i spraw studenckich.

 

Zwieńczeniem kilkuletniej pracy biura jest otrzymanie certyfikatu UE w formie Karty Erasmusa, która uprawnia Uczelnię do realizacji projektów z grupy Erasmus w latach 2014-2020.
 

Ogłoszenia


Projekt - Inwestuj w siebie – nigdy nie jest na to za późno

Serdecznie dziękujemy wszystkimi uczestnikom szkoleń za zaangażowanie i systematyczność. Szkolenia dla drugiej i trzeciej edycji zakończyły się warsztatami do wyboru, podnoszącymi kompetencje kluczowe i społeczne, w dniu 24 lutego 2018 roku.

 

17-04-18 | Więcej...

E+ Wyjazdy nauczyciele i pracowników w 2016/17
W ramach programu Erasmus+ 2016/17 oferujemy:
dla nauczycieli akademickich:
  • 25 miejsc na wyjazdy pięciodniowe, 
  • 40 miejsc na wyjazdy trzydniowe,

dla pracowników niebędących nauczycielami:

  • 20 miejsc na wyjazdy pięciodniowe, 
  • 40 miejsc na wyjazdy trzydniowe.

Więcej informacji: tutaj.

01-06-16 | Więcej...

Spotkanie informacyjne Erasmus+
Zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych wyjazdem na studia w roku akademickim 2016/2017 w ramach Programu Erasmus+ na spotkanie informacyjne - już po świętach: 30 marca br. (środa) o godzinie 11.00, sala L 233 (budynek L, II piętro).

22-03-16 | Więcej...

Wyjazdy STT i STA - koniec naboru

Informujemy, że limit miejsc na wyjazdy typu STA i STT w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2015/2016 został wyczerpany.
Zachęcamy do planowania mobilności STA i STT na rok akademicki 2016/17 – wyjazdy w ramach tego kontraktu będzie można realizować od czerwca br. Szczegóły naboru wniosków na wyjazdy w roku 2016/17 wkrótce!

08-03-16 | Więcej...

Wyjazdy nauczycieli i pracowników w roku 2015/2016 - otwarty nabór
Nabór na realizację wyjazdów nauczycieli akademickich – STA i pracowników niebędących nauczycielami – STT w ramach programu Erasmus+ 2015/16 już otwarty! Nalezy dostarczyć do BWA wypełnione (w j. ang.) i podpisane przez uczelnię/instytucję przyjmującą (oryginał, skan lub fax) odpowiednie "mobility agreement". Miejsca na wyjazdy STA i STT będą przyznawane według kolejności dostarczania dokumentów do momentu wyczerpania środków.
03-06-15 | Więcej...
View